Baseballisté U7 tentokrát turnaj regionu v Pardubicích, 8.5.2024

Ani o druhém květnovém svátku baseballoví Rytíři nezaháleli – tentokrát tým kategorie U7 zavítal na další turnaj regionu Severovýchod do Pardubic.

První dva zápasy se nesly v podobném duchu. V útoku se Rytíři nechávali autovat na 1. metě a bodově se prosazovali jen sporadicky. Výjimkou byla snad jen 1. směna proti Patriotům z Liberce (suverénům letošní soutěže), kdy se hned první tři trutnovští pálkaři dostali na mety a nakonec získali body. V obraně se nám zas pro změnu moc nedařilo soupeře autovat. Výjimkou pak byly snad jen prostřední 2 směny v zápase s domácími Waynes, kdy jsme zahráli všech 6 autů a umožnili jen 3 doběhy. Výsledkem byly tedy prohry s Pardubicemi 4:12 a s Libercem 4:10.

baseball-turnaj-region-preboru-u7-052024-001.jpg

Třetí zápas s Klackaři byl trošku jiný – souboji dominovaly obrany a před poslední směnou byl stav zápasu 2:5. Bohužel - i když se Rytíři dostali na mety, útočné snahy zastavily 3 auty a celkově jsme z půlsměny vytěžili jen 2 doběhy. V obraně se pak i přes počáteční rychlé dva auty nakonec nedařilo zahrát třetí aut a Klackaři z dohrávky zápasu odešli s maximálním počtem 5 bodů – ve výsledku prohra 4:11.

Poslední zápas proti Orlíkům z Chocně byl zase výjimečný opačně - většinu zápasu dominovaly útoky a oba týmy vždy získaly maximální počet bodů - před poslední směnou byl stav 10:10. Rytířské pálky ani v poslední směně nezahálely, i v této směně se skoro všichni hráči dostali na mety a bodovali maximálním počtem doběhů. Nejlepší obranu dne si Rytíři nechali na dohrávku posledního zápasu, kdy zahráli 3 rychlé auty, aniž by se soupeř dostal na metu - tudíž výhra 15:10.

baseball-turnaj-region-preboru-u7-052024-003.jpg

Za zmínku stojí „přírůstek“ do této kategorie Mathias, který se po pouhých dvou venkovních trénincích v poli ani na pálce rozhodně neztratil a pomohl dvěma doběhy k výhře.

A pár postřehů nakonec:

  • 4 zápasy za den v této kategorii jsou na děti velká nálož a v posledních zápasech bývají unavené a nesoustředěné
  • i přes výše řečené ale dokážou nakonec i v posledním zápase zabrat, a když se dostatečně koncentrují, hrají auty v poli, odpalují a dělají body na pálce
  • je potřeba stále pracovat na všech baseballových činnostech, tzn. odpalování, běhání po metách, házení a chytání
  • ale hlavně si užívat radost ze hry!

Sportu zdar a baseballu zvlášť!

 

Více foto ve fotogalerii >>

 

-----
Sestava (line-up): Adámek, Zdenda, Tobík, Týnka, Matýsek, Mathias, Vincek
-----
Waynes - Rytíři 12:4
Patriots    - Rytíři 10:4
Rytíři - Klackaři 4:11
Choceň - Rytíři 10:15