Baseballisté U7 v Liberci pod Ještědem, 9.6.2024

V neděli 9.6.2024 zajížděli nejmladší baseballisté klubu Rytíři Trutnov na další ligový turnaj regionu Severovýchod do Liberce.
V 1. zápase jsme nastoupili proti letošním domácím suverénům této kategorie. Počáteční tlak našich Rytířů s několika obsazenými metami se domácím podařilo zastavit nevídaným trojautem v obraně. Patrioti ve všech směnách na pálce ukazovali své kvality a v každé směně i přes snahu naší obrany a rotování hráčů na různých pozicích získali maximální počet bodů. I když výsledkem byla jasná prohra 7:15, mladí Rytíři si zaslouží pochvalu, že vydrželi hrát až do konce a v poslední směně získali proti takto kvalitnímu soupeři plný počet bodů!

baseball-turnaj-region-prebor-u7-062024001-001.jpg

Ve 2. zápase proti Orlíkům z Chocně si Rytíři trošku spravili chuť - v útoku se nenechali autovat a v každé směně vyprodukovali na pálce maximální počet bodů. Když k tomu přidali zlepšenou obranu se 7 zahranými auty z možných 9, výsledkem byla výhra 15:13.
Ve 3. utkání s Klackaři se trošku projevila únava z cestování a kvalita soupeře a když se k tomu přidala 2. směna v útoku bez získaného bodu a v obraně za 3 směny zahraný pouze jediný aut, tak zápas skončil poměrně jasnou prohrou 8:15.
Poslední utkání dne sehráli Rytíři s týmem Waynes Pardubice. Utkání to bylo vyrovnané, kdy nad obranami a rukavicemi vítězily pálky a odpaly. O výsledku rozhodla 2. směna, kdy se Waynům na pálce podařilo získat pouze 2 body a Rytířům se v této směně podařilo zahrát 3 auty - tudíž vítězství 15:12.

baseball-turnaj-region-prebor-u7-062024001-004.jpg

Co říci závěrem: Turnaje v Liberci jsou vždy náročné zejména díky dlouhému cestování (a tentokrát i brzkému vstávání), únava se na mladých Rytířích tentokrát projevila dříve a více. Přesto jsme dokázali hrát velkou část času vyrovnaně s většinou soupeřů a dokázali jsme uhrát překvapivě dokonce 2 vítězství (doposud jsme letos z turnajů U7 vozili pouze 1 výhru)! V obraně jsme se hráče snažili co nejvíce rotovat na různých pozicích, aby každý získal co nejvíce zápasových zkušeností, což se určitě podařilo!
Sportu zdar a baseballu zvlášť!
-----
Sestava (line-up):  Adámek, Zdenda, Vašík T., Tobík S., Týnka, Janeček, Vincek
-----
Rytíři - Patriots 7:15
Choceň - Rytíři 13:15
Rytíři - Klackaři 8:15    
Waynes - Rytíři 12:15
-----

Více fotek ve fotogalerii >>

Odkaz na web pořadatele:
https://patriots.baseball.cz/clanek-10378/turnaje-u9-a-u7-aneb-vikend-na-hristi-plny-baseballu-deti

Odkaz na fotky pořadatele:
https://eu.zonerama.com/mrksm/Album/11583617