Baseballisté U8 neporažení v Pardubicích, 16.6.2024

V neděli 16.6.2024 zajížděli baseballoví Rytíři U8 na další ligový turnaj regionu Severovýchod do Pardubic. Počasí baseballu přálo a k vidění byly parádní vyrovnané zápasy.
V prvním zápase proti domácím Waynům začali Rytíři 4 body v 1. směně, domácí se ale hned v dohrávce 1. směny ujali těsného vedení 5:4. Rytíři se ale nezalekli a ve 2. směně maximálním počtem získaných bodů převzali vedení v zápase. Domácí tým ale nesložil zbraně a o vítězství houževnatě bojoval. Nakonec zápletku smírně vyřešili naši mladí baseballisté, kteří po vyrovnání stavu zápasu soupeřem zahráli 2 potřebné zbývající auty - výsledkem remíza 9:9.

baseball-turnaj-region-prebor-u8-pardubice-062024-001.jpg

Druhý zápas proti Orlíkům z Chocně měl dramatický jen začátek, ale už od 1. směny vedli Rytíři 5:4 a postupně každou směnu přidávali minimálně 3 body. Výrazně si pak pomohli 2. směnou v obraně, kdy zahráli 3 rychlé auty a nepustili žádného z pálkařů na metu. V tomto zápase dokonce naši hráči zahráli v obraně během 3 směn maximální počet autů (9 - i když částečně s pomocí pálkařů soupeře). Tudíž výhra 13:6.

Po jedno-zápasové pauze začalo druhé kolo turnajových zápasů, tudíž opět Rytíři vs. Waynes Pardubice. Oba týmy pokračovaly v maximálně vyrovnaných výkonech a přetahované o konečný výsledek, o čemž svědčí i stejný počet zahraných autů v obraně (v předchozím zápase oba týmy ve 3 směnách shodně 5 autů, v tomto zápase dokonce 7 autů). Nakonec to tedy nemohlo skončit jinak než 2. vzájemnou remízou 11:11.

baseball-turnaj-region-prebor-u8-pardubice-062024-006.jpg

Poslední zápas (opět proti Chocni) se vyvíjel mnohem dramatičtěji než první vzájemný zápas. Nejprve se soupeř ujal vedení 2:0, aby si vzápětí Rytíři vedení vzali zpět (4:2), následně se v dalším směně opět ujali Orlíci vedení 7:4, aby si naši hráči opět vedení převzali (8:7). V poslední směně pak trutnovští polaři zahráli 3 auty bez obdrženého bodu a zápas byl předčasně ukončen bez dohrávky - výhra 8:7.
Co říci závěrem? Je jasné, že je stále na čem pracovat a v čem se zlepšovat: lépe chytat a zastavovat odpaly soupeře, lépe a přesněji přihazovat na 1. metu a rozhodně zlepšit běh na metách a sledování kauče. Nutno ale podotknout, že i přes maraton 4 zápasů pouze s jednou pauzou, teplo a spousty prachu ze hřiště hráli mladí Rytíři naplno až do konce každého zápasu a nezalekli se žádného soupeře, čímž si tentokrát v Pardubicích vybojovali status neporaženého týmu - a je to zásluha celého týmu!
V obraně pak stojí za zmínku Šímova obětavost na 1. metě a Mikyho, Matyho a Adámkova neutuchající snaha zahrát auty na 1. metě, v útoku pak musíme vyzdvihnout Šímu a Zdendu, kteří nebyli za celý den ani jednou aut a byli pilířem útoku Rytířů!
Sportu zdar a baseballu zvlášť!
-----
Sestava (line-up): Miky J., Zdenda, Šíma, Maty, Adámek, Julča, Vašek B., Tobík, Matýsek a Libor.
-----
Waynes - Rytíři 9:9
Choceň - Rytíři 6:13
Rytíři - Waynes 12:12
Rytíři - Choceň 8:7 (bez dohrávané pálky Rytířů)

 

Více foto ve fotogalerii >>