Baseballová sezona se rozjela a zrodily se i „zvláštní“ remízy

Na přelomu května a června zahájili sezonu baseballisté na všech úrovních, nejen ti profesionální, kteří mají již více než polovinu ligových klání za sebou.

Trutnovští Rytíři v kategorii U7 se vydali do Pardubic, U9 a U15 zajížděla do Jablonce nad Nisou, kategorie U13 se střetla v Trutnově. Zvláštní sezona přináší i „zvláštní“ výsledky, v baseballu totiž remíza prakticky neexistuje, ale v této sezoně to v Regionálním přeboru neplatí a také na remízy došlo, a to poměrně často.
Výsledky prvních utkání:

U7: Rytíři Trutnov – SaB Orli Choceň 7:6, Rytíři Trutnov – Waynes Pardubice 8:11, Waynes Pardubice – Rytíři Trutnov 7:6

U9: Blesk Jablonec – Rytíři Trutnov 5:4, SaB Orli Choceň – Rytíři Trutnov 5:15, Rytíři Trutnov – Blesk Jablonec 7:7, Rytíři Trutnov – SaB Orli Choceň 15:2

U13: Rytíři Trutnov – Waynes Pardubice 4:4, Blesk Jablonec – Rytíři Trutnov 3:5, Waynes Pardubice – Rytíři Trutnov 7:7, Rytíři Trutnov – Waynes Pardubice 7:7

rytiri-trutnov-zacatek-sezony-2021-46.jpg

O uplynulém víkendu se baseballoví kadeti Rytířů vydali na dvojzápas do orlího hnízda v Chocni. Byl to již druhý výjezd. První dvě utkání sehráli Trutnováci poslední květnovou sobotu v Jablonci nad Nisou, kde proti domácím Bleskům oba zápasy prohráli, ale v především v prvním utkání se dobrou obranou drželi až do dohrávky zápasu.

V zápasech proti Orlům z Chocně na nich byla vidět velká chuť porvat se o první vítězství v sezoně. Celý zápas byla přehlídka krásných a dlouhých odpalů do zadního pole. Rytíři běhali po metách, stahovali body. V obraně se jim také dařilo. Soupeři dovolili jen malé množství obsazených met a doběhů. A tak Rytíři vyhráli 9:3.

Druhý zápas se nesl ve stejném scénáři, jen Trutnov začal víc zostra a nejeden baseballový míč se  po odpalu opíral o homerunový plot. Úplný koncert pálek. Opravdu skvělý výkon všech. Soupeř nenašel odpověď na takový tlak a zmohl se jen na slabý protiútok. Konečné skóre vyšlo vítězně opět pro trutnovské Rytíře poměrem 14:4.

rytiri-trutnov-kadeti-2021.jpg

Je potřeba ale pochválit výkon všech - jak domácího Orlů, tak i trutnovských Rytířů. Je vidět, že i po dlouhé pauze, kdy se nemohlo kolektivně trénovat a sportovat, se hra nezapomíná a láska k baseballu je obrovská. Další dvojzápas čeká trutnovské kadety na domácím hřišti v neděli 20. června od 11hodin.

Rytíři se však nevěnují jen hře. Ve spolupráci s městem chystají otevření nových šaten na Red Fieldu a připravují rekonstrukci hrací plochy, která trochu zkomplikuje jejich letošní činnost. I tak by mezi sebou rádi přivítali nové zájemce o baseball ve všech jeho variantách. Mezi mladými Rytíři najdou kamarády od věku 5 do 15 let (ale i starší).

 

Text: (bog, tz-odd) redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Romančák a archiv oddílu