Baseballoví Rytíři opět řádí, kadeti vybojovali čtyři výhry

O uplynulém víkendu se již naplno rozjeli baseballové soutěže v našem regionu. V sobotu se hrály zápasy kategorií U7, U11 a U15 a v neděli pak U9 a U13.

rytiri-trutnov-2020-002.jpg

Kategorie U7, tedy děti, které letos dovrší maximálně 7 let, odehrála turnaj v Pardubicích. A výborně. Ze čtyř zápasů zaznamenali pouze jednu remízu v základní skupině a přivezli si zasloužené vítězství. I když v této kategorii jde o výsledky až v poslední řadě, malí Rytíři si sobotní zápasový den užili na maximum. Porazili soupeře z Pardubic (Waynes), z Jablonce nad Nisou (Blesk), a s choceňskými Orlíky nejprve remizovali a poté se stejným soupeřem vyhráli ve finále. Navíc si po dlouhé době vyzkoušeli svoje dovednosti mezi ostatními dětmi. Nejzásadnější ale byly sobotní zápasy pro dvojici trutnovských Rytířů. Adam B. a Ioannis K. se dočkali svých prvních dosažených bodů a věřte, že větší štěstí jste neviděli. A to nejen na tvářích kluků.

rytiri-trutnov-2020-001.jpg

Příští týden se nejmladší družina vydá opět do Pardubic, kde je čeká turnaj kategorie U8 a jelikož Rytíři mají v týmu 18 dětí, tak si mohou dovolit nasadit dva týmy.

Dvojzápas U11

Kategorie hráčů do 11 let měla na programu dvojzápas na hřišti jabloneckých Blesků. V poměrně chladném počasí se oba týmy postupně dostávaly do provozní teploty a přetahování o každý bod. V závěru utkání si Rytíři vypracovali slibné tříbodové vedení a vše nasvědčovalo ve vítězství. V dohrávce zápasu se ale trutnovští hráči dopustili série zbytečných chyb a darovali tak domácím Bleskům vítězství v poměru 9:8.

Do druhého zápasu šla rytířská družina s jasným cílem napravit zaváhání z prvního utkání. Po celý zápas si Rytíři udržovali vedení, přidali pár pěkných baseballových akcí a dokráčeli tak k vítězství 5:2.

Příští sobotu čeká tuto kategorii zájezd na půdu Orlů Choceň, kde budou bojovat o další body v oblastní soutěži.

Dvojzápas U13

V druhém kole regionální soutěže Rytíři s kategorií U13 vyjeli do Orlího hnízda (Chocně), kde odehráli dva zápasy.

První zápas Rytíři začali na pálce a hned v první směně daly dva body. Soupeř odpověděl také stejně - dvěma body. Druhá směna přinesla velký tlak trutnovských hráčů na pálce a zisk dalších důležitých bodů. Soupeře Rytíři již k dalším bodům nepustili. Zápas skončil rytířským vítězstvím 15:2. Druhý zápas byl jako přes kopírák s výsledkem 18:2. Nadhazovači v tomto double předvedli velmi povedený výkon. Další zápas hrají Rytíři 14. června na trutnovském Red Fieldu.

„Všichni hráči, trenéři i ostatní příznivci klubu jsou vděční za schválenou dotaci od města Trutnova, díky které se trutnovského Red Fieldu stane krásné hřiště s kvalitním zázemím,“ řekl předseda klubu Roman Klempíř. Rytíři se tak nemohou dočkat a věří, že připravovaná změna přiláká další zájemce o tento krásný a gentlemanský sport.

rytiri-trutnov-2020-005.jpg

Start sezony U15

Po pauze, kterou zavinila pandemie koronaviru, se i baseballoví hráči Rytířů Trutnov kategorie U15 dočkali svých prvních zápasů. První „double“ odehráli hráči 23. května v Liberci, následující víkend 30. května se potom rozjeli do Chocně.

V sobotu na půdě libereckých Patriotů odehráli baseballoví kadeti z Trutnova dva zápasy. Do prvního zápasu vstoupili bodově lépe a po druhém inningu byl stav 4:1 pro Trutnov. Výborné výkony podávali nadhazovači a samozřejmě i zbytek týmu. Z jejich pálek létaly daleké odpaly, se kterými si soupeř zprvu nevěděl rady. Ve druhé části zápasu se bodový stav začal vyrovnávat, ale Rytíři si své vedení pohlídali a dotáhli zápas do vítězného konce za stavu 5:3.

Ve druhém zápase Trutnov nastoupil se silným útokem a po první směně ukazovala tabule skóre 5:1. Domácí Patrioti se vzchopili a snažili se celé utkání obrátit ve svůj prospěch. Jejich úsilí bylo marné a Trutnovští vyhráli i druhý zápas v poměru 8:7.

rytiri-trutnov-2020-003.jpg

O dalším víkendu se hráči přesunuli do Orlího hnízda v Chocni. V prvním zápase se domácí tým hodně trápil a Rytíři vyhráli s velkou převahou a uštědřili Choceňákům debakl 17:5. Druhý zápas začal podobně jako první s tím rozdílem, že trenéři Trutnova postavili proti soupeři mladší hráče ze soupisky, aby nasbírali zkušenosti ve velkém baseballu. Vedli si obstojně a zařídili druhou výhru - 13:8.

Trenéři hodnotí vstup do zkrácené sezony pozitivně a těší se dalším krásným výkonům jejich svěřenců. 

rytiri-trutnov-2020-004.jpg

Soupiska Rytířů Trutnov: Adam Trýzna, Dominik Minařík, Dominik Karel Janko, Ondra Frejvald, Víťa Krejčí, Lukáš Michera, Samuel Minařík, Petr Jaroš, Kryštof Šimůnek, Šimon Tuček, Kuba Baláž a hostující posily z pardubických Waynes - Kuba Filip, Michal Filip, Kuba Danihelka a Pepa Polena; trenéři Vladimír Minařík, Petra Jarošová.

Rytíři zvou všechny baseballové fanoušky na domácí zápasy, které se hrají v Trutnově na Red Fieldu, a to už v neděli 7. června od 11 hodin proti soupeři z Jablonce nad Nisou.

(rkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu