Baseballoví Rytíři Trutnov U8 - 1. turnaj regionu v Chocni

I kategorii U8 mladých trutnovských baseballistů již začala sezóna přeboru regionu Severovýchod. V této kategorii figurují pouze 3 týmy, tak se každý turnaj hraje systémem každý s každým 2x. Ve středu 1.5.2024 hostila první turnaj této kategorie Choceň.
V prvním zápase se Rytíři střetli s již tradičním úvodním soupeřem - Waynes Pardubice. Rytíři ukázali svou bojovnost zejména v útoku, kdy ve všech směnách získali maximální počet bodů. Nutno podotknout, že se mladí Rytíři činili i v obraně, kde zahráli 8 autů z možných 9. Což v součtu vedlo k poměrně jasné výhře 15:11.

baseball-region-prebor-chocen-u8-002.jpg

Většinu druhého zápasu proti domácím Orlíkům našim hráčům nechyběla předchozí bojovnost v útoku a před poslední směnou byl stav vyrovnaný 10:10. Bohužel soupeř byl v poslední směně bezchybný - v útoku vyprodukoval maximální počet bodů a v obraně zahrál rychlé 3 auty, tudíž výsledkem byla prohra 10:15.

Třetí zápas (opět proti Waynům z Pardubic) byl přehlídkou dvou naprosto vyrovnaných soupeřů, kdy převládala útočná síla nad obranami - remíza 15:15.

baseball-region-prebor-chocen-u8-003.jpg

V posledním zápase nastoupili Rytíři opět proti domácím Orlíkům. Pálkařská chuť z předchozích zápasů naše mladíky naštěstí neopustila. A když se k útoku přidala zase jednou kvalitní obrana se zahranými 8 auty z možných 9, zrodila se konečná výhra 15:12.

Rytíři tudíž absolvovali 1. ligový turnaj s parádní bilancí 1 prohra, 1 remíza a 2 výhry. Ve většině zápasů jsme nasbírali maximální počet bodů. A když se navíc občas přidala i zlepšená obrana, nebyl problém vyhrát nad jakýmkoli soupeřem. A nutno opět dodat, že i v této kategorii sbírají hráči cenné zkušenosti a tudíž sestava v poli se měnila vesměs každou směnu, aby si hráči vyzkoušeli hru na různých pozicích. A v neposlední řadě nutno zmínit, že za kategorii U8 nastoupili hráči výrazně mladší kategorie U6 (Adámek, Tobík, Matýsek), a rozhodně se neztratil ani Miky K., který absolvoval teprve 2 venkovní tréninky.
Sportu zdar a baseballu zvlášť!
-----
Sestava (line-up): Miky J., Zdenda, Šíma, Maty, Adámek, Julča, Vašek B., Tobík, Matýsek, Miky K. a Libor.
-----
Choceň - Waynes     10:6
Rytíři - Waynes     15:11
Rytíři - Choceň     10:15
Waynes - Choceň     5:10
Waynes - Rytíři     15:15
Choceň - Rytíři     12:15