Baseballoví Rytíři Trutnov U8 vyhráli Waynes Cup 2024, 3.2.2024

V sobotu 3.2.2024 zavítal druhý nejmladší tým baseballistů z klubu Rytíři Trutnov (kategorie U8) do Pardubic na již 7. ročník turnaje WW Indoor Cup U8 pořádaný klubem Waynes World Pardubice.

baseball-u8-waynes-cup-2024-008.jpg

Turnaje se nakonec zúčastnily 4 týmy, takže herní systém byl opět klasicky „každý s každým“ v základní skupině a pak souboj o 3. a 1. místo dle umístění po základní části.

V 1. zápase se Rytíři střetli s jim dobře známými hráči z Eagles Praha (viz níže - turnaj v Chocni 21.1.2024). Tentokrát se naši hráči zkušenějšího týmu nezalekli a byli naprosto rovnocenným soupeřem. Oba týmy v útoku získali za 2 odehrané směny maximální počet bodů a každý z týmů za obě směny zvládl zahrát stejný počet autů. To se nakonec projevilo i ve výsledku zápasu - remíza 8:8.

baseball-u8-waynes-cup-2024-007.jpg

Ve 2. zápase s Waynes Pardubice naši hráči v útoku ve 3 odehraných směnách dokázali opět získat maximální počet bodů, domácím Waynům uštědřili 7 z celkových možných 9 autů a umožnili jim pouze 6 bodů - výhra 12:6.

I ve 3. zápase proti Orlíkům z Chocně se Rytířům dařilo obdobně jako v předchozím zápase, a to v útoku i v obraně - opět maximální počet možných získaných bodů ve 3 odehraných směnách, 7 zahraných autů a tentokrát 7 umožněných bodů - výhra 12:7.

baseball-u8-waynes-cup-2024-003.jpg

Finále bylo reprízou prvního utkání na turnaji - Rytíři Trutnov vs. Eagles Praha. Díky lepšímu skóre v základní skupině začínal soupeř v poli, kde se mu podařilo zahrát 3 auty, ale i přes to Rytíři zvládli na pálce vybojovat 3 body. Rytířům se v poli oproti Eagles dařilo o trošku méně - zvládli zahrát jen 2 auty a soupeř získal maximální možné 4 body. Ve druhé směně si ale Eagles s naším útokem již tolik nevěděli rady a naši hráči zvládli získat též 4 body. Před dohrávkou zápasu tedy byla otázka, jestli Eagles zvládnou v útoku získat maximální počet bodů a tím finále i turnaj vyhrát, nebo jestli Rytíři útok soupeře odrazí, umožní mu získat méně jak 3 body a turnaj sami vyhrát. Rytíři začali v poslední obraně neohroženě a rychle zahráli 2 auty. Pak se začaly projevovat zkušenosti a kvalita soupeře a hráči Eagles začali plnit mety a stahovat body. Celou dramatickou zápletku finále, ale vyřešil Niky na 3. metě, který tvrdý odpal soupeře skvěle zachytil a rychle a přesně hodil Tobíkovi F. na 1. metu a ten v „gymnastickém provazu“ příhoz bravurně chytil, tudíž Rytíři v poslední obraně zařídili 3. aut a umožnili soupeři jen 2 body - výhra 7:6 a 1. místo na celém turnaji!

Sestava: Šíma, Miky, Zdenda, Julča, Tobík S., Maty, Týnka, Niky a Tobík F. (Pasos Pardubice)

Konečné pořadí: 1. Rytíři Trutnov, 2. Eagles Praha, 3. Orli Choceň, 4. Waynes Pardubice

V obraně se všichni hráči snažili a jak bylo zmíněno výše, Rytíři tentokrát zahráli spoustu autů, což v této kategorii není zas tak obvyklé. Na pálce byli stoprocentní Šíma a Tobík F., ale nenechali se zahanbit ani Niky, Miky a Julča a ani nováček v U8 Maty (ten absolvoval před turnajem pouze 2 tréninky). Opět je nutné zmínit, že tým byl doplněn i hráči kategorie U7 nebo mladšími: 
    - Zdenda (U7) se na pálce ani v poli mezi staršími hráči rozhodně neztratil,
    - Tobík S. (U6) byl na pálce za celý turnaj pouze 1x vyautován, 
    - Týnka (U6) prověřovala obranu soupeřů svými odpaly a jistila záda svým spoluhráčům v zadním poli.

Velký dík patří Markovi Fibigerovi z klubu Pasos Pardubice za zapůjčení syna Tobíka - byl víc než velkou posilou - stoprocentní na pálce a hlavně suverénní v poli a zejména pak na 1. metě - minimálně za trenéry Rytířů Trutnov jasné MVP turnaje (Most Valuable Player, tedy nejužitečnější hráč)!

Nesmíme ale zapomenout zmínit, že Rytíři kategorie U8 absolvovali již o týden dřív „přípravný turnaj“ v Chocni (21.1.2024). Tam se bohužel nepodařilo vyhrát žádný zápas: těsná prohra s domácími Orlíky (11:12) a poměrně vysoké prohry s Olympií Blansko (4:20) a Eagles Praha (5:15). Předvedená hra ale nebyla vůbec špatná a chvílemi již měla záblesky zlepšení a konkurenceschopné kvality. Takže by se dalo říci, že na tomto turnaji se většina hráčů kategorie U8 po podzimně-zimní přípravě v tělocvičně seznamovala se zápasovým tempem, sbírala cenné zkušenosti a odbourávala obavy ze zkušenějších soupeřů, což se nakonec víc než vydatně zúročilo o týden později právě v Pardubicích!

Sestava: Šíma, Miky, Zdenda, Julča, Libor, Vašík, Janeček a Matýsek

Konečné pořadí: 1. Olympia Blansko, 2. Eagles Praha, 3. Orli Choceň, 4. Rytíři Trutnov 

Sportu zdar a baseballu zvlášť!

Další foto v galerii >>


-----
Odkaz na články a fotky na stránkách pořadatelů turnajů:
https://www.waynes.cz/baseball-u8-zababa
https://www.rajce.idnes.cz/waynesworld/album/ww-indoor-cup-u8-2024
https://orlice.baseball.cz/clanek-10246/z-halovych-turnaju-bereme-treti-a-druhe-misto-vitezila-olympia