ČBP U11 Čechy v Pardubicích, 9.-11.6.2023

O víkendu se Rytíři Trutnov U11 za posílení hráčů Blesk Jablonec (bez nich by jsme pohár hrát nemohli) zúčastnili Českého baseballového poháru Čechy v Pardubicích.

V pátek jsme si kluky povyzvedávali po školách a hurá do Pardubic. Počasí deštivé a chladné nám moc nepřálo.
První zápas s Tempo Praha, byl tak trochu rozjezdový pro všechny. Kluci se potřebovali sehrát, my (trenéři) zvolit vhodnou taktiku (nejen na zápas), ale na celý turnaj. V této kategorii si už sami nadhazují a je vše limitováno počtem nadhozů (ochrana hráčů) a několik jiných pravidel, které se musí dodržovat. První zápas se nepovedl úplně podle našich představ, prohra s Tempem Praha 2:6, ale nebyla žádná katastrofa ani tragédie.

baseball-cbp-u11-062023-001.jpg

Druhý zápas (sobota) Miners Kladno výhra 8:5 pro Rytíře Trutnov už byla lepší podívaná.
Třetí zápas se Sokol Hluboká. Tady bych se chtěla trochu pozastavit. Oba týmy hrály velmi vyrovnaně, stejná taktika trenérů a řekla bych jeden z nejhezčích zápasů turnaje. Kluci krásně bránili v poli (i soupeř), pálili a makali na metách. Sokol Hluboká si postupně vybojoval 6 bodů. A tak to bylo stejné i u Rytířů Trutnov. Teo Vydra si krásným odpalem dal běžecký homerun. Ale ještě větší pecka byla když Filip Paták v poslední směně (dohrávka) dva auty, obsazené všechny mety, dva strike (fakt drama) vyslal odpal za plot (homerun)! Super  načasování důležitého odpalu. Připisujeme výhru 7:6.
Nádherný boj až do samého konce. Fanoušci ve varu, kluci úsměvy i slzy na tvářích...pocit štěstí  k nezaplacení.
Čtvrtý zápas (neděle) s Kotlářkou Praha byl pro oba týmy klíčový (důležitý postup do finále)!
Připisujeme si další výhru 10:2. a finále máme jisté!

baseball-cbp-u11-062023-002.jpg

Pátý zápas finále s Tempo Praha, byl velmi poklidný, vyrovnaný, krásné auty v poli i na pálce (SO). Oba týmy si to přišly užít, protože postup už tak měli jistý.
Připisujeme si prohru 3:4.

Pořadí týmů:

1. Tempo Praha
2. Rytíři Trutnov
3. Kotlářka Praha
4. Eagles Praha
5. Sokol Hluboká
6. Wayns Pardubice
7. SaBaT Praha
8. Miners Kladno

Hráči z Line-Up: Dominik a Filip Patákovi, Teo Vydra, Matúš Taláb, Jáchym Šimůnek, Kuba Rosulek, Ondra Romančák, Albert Iliev, Adam Šafařík, Michal Kubina, Filip Jelínek, Nikolka Strnadová, Sam Machalický, Josef Kuřátko

Nadhazovači: Taláb M., Paták D., Vydra T., Kubina M., Šafařík A., Jelínek F., Iliev A..

Jsem moc ráda, že jsme se mohli vůbec zúčastnit ČBP Čechy ( v tuto dobu se hrál i ČBP Morava) a vybojovat si krásné druhé místo a zároveň  postoupit (bez další kvalifikace) na MČR U11. Hlavně děkuji klubu Rytíři Trutnov a i Blesk Jablonec, který nám pomohli  se spousty administrativy a celkovou podporou.

Kluci si zaslouží pochvalu největší: za krásnou a napínavou hru, úžasné zákroky v poli i na pálce, férovost a bojovnost. Do hry šli s pokorou a respektem k soupeřům. Ostatní týmy mají z nás respekt a přišla nám nejedna pochvala od ostatních týmů. Do září (MČR) na nedostatcích zamakáme a vyladíme formu.

Dík  trenérům: Olda a Market Vydrovi, Pavlové Iliev, Rosulek a Honza Jelínek
A dále i rodičům za fanouškovský  a celkový servis.