Český baseballový pohár U9 v Hluboké nad Vltavou, 18.-19.6.2022

Kategorie U9 vyrazila 17.6 do Hluboké nad Vltavou, aby 18. a 19.6 sehrála Český basebalový pohár. Aby Rytíři mohli nastoupit do daného turnaje, tak využili hostování třech hráčů z týmu Blesk Jablonec (Jelínek F., Strnadová N., Viktora J).

Od prvního zapasu bylo velmi teplé, tropické počasí. Všichni hráči se s tím, ale srdnatě poprali.

baseball-u9-20220617-cbp-hluboka-001.jpg

Soupiska hráčů:

Doubek J., Iliev A., Jelínek F., Karasulas I., Blanko Kodenko A., Romančák O., Rosulek J.,  Sedláček A., Strnadová N., Viktora J.

Celkem se turnaje zúčastnilo deset týmů z Čech. Týmy byla rozděleny do dvou skupin. V naší skupině jsme se postupně utkali s Waynes Pardubice, Miners Kladno, Tempo Praha a Sabat Praha. Rytířům se dařilo jak na pálce, tak v poli.

Výsledky základní skupina:

  • Rytíři : Waynes  13:4
  • Miners : Rytíři     6:17
  • Tempo : Rytíři     3:10
  • Rytíři    : Sabat    16:4

baseball-u9-20220617-cbp-hluboka-003.jpg

Rytířům se podařilo základní skupinu vyhrát a postupovali do další části turnaje z prvního místa. Dále se střetli s Eagles Praha. V tomto duelu se Rytířům nedařilo na pálce, také v poli se udělalo několik chyb, které soupeř trestal získáním cenných bodu. Zápas Rytíři prohráli 5:18. 

Rytíři nakonec sehráli duel s Miners Kladno o třetí místo. Zde se, Rytířům začalo opět dařit. Nastupovali jsme do zapasu na pálce a hned od prvního odpalu se hráči snažili získávat body. Při běhání po metách se snažili využívat každé chyby soupeře. Při zápase se hráči řídili pokyny trenérů při běhání po metách a tím získávat cenné  body. Nakonec Rytíři duel vyhráli 13:7 a získali tak dlouho očekávanou medaili v kategorii U9 z velkého turnaje.

baseball-u9-20220617-cbp-hluboka-002.jpg

Velký podíl na konečném umístění, měli také hostující hráči z Blesku Jablonec. Tímto jim ještě jednou za Rytíře Trutnov děkujeme.
Všem hráčům, rodičům a realizačnímu týmu patří velké poděkování.

Realizační tým: Pavel Rosulek, Jaroslav „Siky" Sikora, Pavel Iliev, Lucie Rosulková