Dvojzápas U11 s Waynes Pardubice, 17.4.2022

V neděli 17.4.2022 se hráči kategorie U11 zúčastnili dvojzápasu s Waynes Pardubice. Turnaj se konal na novém hřišti v Pardubicích Svítkově. Nové hřiště mají pěkné, ale jelikož nebylo postříkané vodou, tak jsme si každý odvezl domů asi kilo antuky. Velmi častý vítr nafoukal antuku všude. Počasí nám celkem přálo, sice bylo kolem deseti stupňů, ale bylo slunečno.

baseball-u11-waynes-042022-001.jpg
Jelikož máme pouze 4 hráče v kategorii U11, tak jsme si museli "vypůjčit" i hráče z U10 a U9. V kategorii U11 si už hráči nadhazují sami, tak jsme vybrali pár kluků, kteří si už nadhozy na tréninkách zkoušeli. Nadhazovali Ondřej P., Matúš T., Dominik P., Teo V. a Vojta H. Také pro ně to byla nová zkušenost.
V prvním zápase měli naši kluci herní převahu a projevilo se to na výsledku - Wayns Pardubice- Rytíři Trutnov 3:16. Začínali jsme jako hosté (na pálce) a hned na záčátku kluci pálili dobře a směna se otáčela po 5 bodech. Soupeře nenechali udělat ani jeden bod. Až ve 3 směně 1 bod a v 5 směně 2 body. Naši kluci až na druhou směnu bodovali v každé další. Hrálo se na 90 minut/5 směn. Kluci si užívali jak odpalů, tak krádeží na metách. Pochvala patří i našim chytačům (catcher) Filipu P., Teo V. a Vojtovi H.. Všichni vychytali spoustu míčků. Aby si kluci vyzkoušeli i jiné posty, tak je trenér v jednotlivých směnách různě měnil.

baseball-u11-waynes-042022-002.jpg
Druhý zápas - Wayns Pardubice- Rytíři Trutnov 11:14.

V druhém zápase se soupeř rozpálil a více bodovali, ale kluci sehráli i pěkné zákroky v poli. Chytali vysoké míče (lufty) a autovalo se i na metách. A jako v prvním zápase se klukům dařilo bodovat a krást mety. Hrálo se opět na 90minut/5směn. Pro mladší kluky to byla skvělá a nová zkušenost si zahrát už tuto kategorii, ve které jsou už jiná pravidla a hra je tak zajímavější a pestřejší.

baseball-u11-waynes-042022-003.jpg

Soupiska: Paták D., Taláb M., Husák M., Hlaváč V., Poláček O., Rosulek J, Paták F., Bradáč V., Vydra T.

Musíme kluky pochválit, rodičům poděkovat za fandící a občerstvovací servis. A trenérům za přípravu ...Filip Poláček, Karel Hlaváč, Pavel Rosulek, Olda Vydra a Markéta Vydrová.

 

Další fotografie >>