Malí baseballisté zvládli premiérový příměstský tábor na jedničku

V minulém týdnu se pod záštitou SVČ Trutnov uskutečnil první rytířský příměstský baseballový tábor, kterého se zúčastnilo 25 dětí ve věku 5 až 9 let. A přestože byl program náročný, vedoucí věří, že mají všichni na co vzpomínat.

Díky příznivému počasí mohly být děti téměř po celou dobu venku, a to jak na trutnovském Red Fieldu na Kryblici, tak i na víceúčelovém, popř. beachvolejbalovém hřišti Na Nivách.

primestsky-baseballovy-tabor-rytiri-2020-012.jpg

Každodenní program začínal srazem přímo na baseballovém hřišti, kde všechny čekaly dvě tréninkové jednotky. Na tyto aktivity byly děti rozděleny dle sportovních dovedností na tři skupiny, kdy se o každou vždy starali dva vedoucí. Závěr dopoledního tréninku patřil vlastnímu hraní baseballu, což patřilo k nejoblíbenějším aktivitám dětí.

Chuť soupeřit a vyhrávat k dětskému sportu prostě patří a kde jinde si mají mladí sportovci vyzkoušet cenu vítězství či proher než přímo na domácím hřišti. Jen nejmladší skupina si dopolední program zpestřila tzv. „Tour de hřiště“, tedy zavítali na nedaleká dětská hřiště, kde si účastníci zájezdu mohli tvořit svůj vlastní program.

V průběhu tábora děti také plnily i dovedností soutěže tzv. Masters a poměřily tak své dovednosti v hodu, odpalu a běhu po metách. Zde se potvrdila kvalita nejstarších hráčů, kteří se většinou poprali o první příčky, avšak i mladší, prozatím nezkušení hráči o sobě dali vědět. Jako vzpomínku na tento tábor si děti odnesly pamětní list se zaznamenanými výkony a sportovní trička.

Pět dní uteklo jako voda a všichni účastníci již vyhlížejí konec srpna, kdy se uskuteční již tradiční rytířské baseballové soustředění v Mněticích na Pardubicku.

(rkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: www.rytíři–trutnov.cz