Nová baseballová sezona 2024 se konečně rozjela. 

Nejdříve si ve zkratce shrneme zimní přípravu, která probíhala ve dvou základních školách (Friml a Kapitána Jaroše). Kluci (U8,U9,U10,U11) byli rozděleny do dvou skupin (nadhazovači-chytači) a (zadopolaři-nováčci). Pak byly tréninky rozděleny na nadhazovací (Po) , všestranostní (Čt) - posilování, hry, drill, atd., pálící (Pá). Kluci tak měli možnost se posunout ve výkonosti, zlepšit fyzičku a vylepšit své výkony. Nová kategorie U11 je totiž o mnoho složitější a náročnější a tak se i dost povídalo, vysvětlovalo a rozebíralo situace.

Nadhazovači a chytači se zúčastnily dvou campů (Choceň-Trutnov) vedené trenérem Petrem Zemanem z Chocně a k ruce mu byli bývalí reprezentační hráči. Velice zajímavé tréninkové bloky nejen pro kluky, ale i pro nás trenéry.

Dále jsme byli 3x na Hrotovickém halovém turnaji U11, kde si kluci vyzkoušeli hrát v jednom týmu se svými jinak soupeři (Blesk Jablonec a Orli Choceň0). A z pohledu trenérů i hráčů také zajímavá zkušenost.

Hráči: Dominik a Filip Paták, Teo Vydra, Matúš Taláb, Kuba Rosulek, Ondřej Romančák.
Tyto hráči jsou zároveň nominováni na LL k Tomovi Rambouskovi (Wayn).
Také se nám nevyhnuly nepříjemné úrazy a zdravotní problémy, ale kluci se s tím poprali.

S příchodem pěkného počasí, proběhlo pár brigádnických úklidů na hřišti, v kabinách Red Field za pomocí rodičů, trenérů a i hráčů se hřiště připravilo na hrací sezonu.