Poslední zápasy Pražské ligy U10

Pražská liga, Tempo Praha 1.10.2022

V sobotu 1.10.2022 se rozjeli naši Rytíři U10 odehrát předposlední dvojzápas Pražské ligy na Tempo Praha. Bylo vydařené, krásné, podzimní počasí. V poli se bránilo a super zákroky se dělaly povedené auty. Horší to bylo na pálce, kde se úplně nedařilo pálit mimo hráče - vše do soupeřovi rukavice! I když kluci oba zápasy prohráli Tempo Praha x Rytíři Trutnov 8:7 a 16:6, nemusí se za své výkony stydět.

Hráči: Paták D., Paták F., Vydra T., Taláb M., Dostál M., Šimůnek J., Sedláček J., Rosulek J., Romančák O., Blanco Kodenko A., Iliev A.
Trenéři: Rosulek P., Vydra O., Sikora J., Vydrová M.

Pražská liga, Wayns Pardubice 8.10.2022

V sobotu 8.10.2022 si odskočili Rytíři U10 na poslední čtyř zápas Pražské ligy do Pardubic. Tady jsme zažívali trochu drama ještě před sobotou. Čtyři hráči se omluvili, dva omarodili. Telefonní linky trenérů a rodičů byly přetížené. Ale na konec vše dobře dopadlo, dva pacienti se zázračně uzdravili a mohlo se jet v 9 hráčích. První zápas Wayns Pardubice x Rytíři Trutnov - prohra 5:3. Tady se klukům úplně nedařilo útočit na pálce, ale v poli bránili luxusně. Zřejmě se tu podepsala únava, protože září bylo opravdu dost náročné (přeložené turnaje z jara).

baseball-u10-202210-pardubice-001.jpg

Zápas s Piraňas Beroun x Rytíři Trutnov už byl mnohem lepší (pomohly maminčiny svačiny), protože výhra 11:14 jim moc pomohla.
Další výhra nad Piraňas Beroun 11:4 a poslední výhra nad Wayns Pardubice 8:4, potvrdila skvělou formu kluků, sehranost v oslabení a pomoc mladšího kamaráda Oskara Wolfa, který s námi hrál poprvé a moc pomohl.

Hráči z Line up: Paták D., Paták F., Taláb M., Šimůnek J., Rosulek J., Romančák O., Blanco Kodenko A., Wolf O.
Trenéři: Rosulek P., Vydra O., Vydrová M.

baseball-u10-202210-pardubice-002.jpg

 

Ohlédnutí za celou sezónou kategorií U10

Tato sezóna byla pro mě (a nejen pro mě) velmi náročná, velmi zajímavá, překvapivá a i poučná.
Máme odehraný kompletní region (celkové vítězství), jako jedni z mála odehranou celou Pražskou ligu (zatím vedeme tabulku). Odehrálo se 12 dvojzápasů Pražské ligy, 6 trojzápasů regionu, 1 dvoudenní nominace v Chocni, 1 Frst-Cup - 3dny v Hluboké nad Vltavou, ČBP U10 - 3 dny v Trutnově. Někteří kluci hráli i v kategoriích U9 -? a U11 - 4 dvojzápasy. Najezdilo se nespočet kilometrů křížem krážem republikou, popsalo mnoho papírů zápisů a snědlo mnoho kilogramů svačin. Kluci předvedli, že jsou bojovníci a udělali na sobě velký kus práce jak ve hře tak i v chování, ale stále je se co učit! Poznali, že rady trenérů jim pomáhají a že i s chybami se dá vyhrávat, užít si hru a kamarády.
Ještě jednou bych chtěla všechny moc pochválit a poděkovat touto cestou nejen hráčům, rodičům, bez nich by to nešlo - fandění, svačiny a podpora nejen finanční (vše si hradí sami), ale i týmu trenérů Pavel R., Pavel I., Jarda S.,Olda V.

Na konec bych chtěla poděkovat klubu Rytířů za krásné nové hřiště a jeho zázemí, které si už všichni zasloužili.
Díky všem Markéta Vydrová (trenér, manager, spisovatel i rodič v jednom)