Pražská liga U11 Eagles Praha, 22.5.2023

V pondělí jsme odjeli do Prahy na Eagles odehrát dva 80 minutové zápasy. Kluky jsme museli povyzvedávet ze škol a zavčas odjet.
Někdo ještě dříve, protože byl potřebný nákup materiálu v baseballovém obchodě. A dva Pavlové (Iliev a Rosulek) se tak museli postarat o sirotky bez rodičů.
Počasí bylo luxusní, slunečný a po dlouhé době i v plné sestavě hráčů.

baseball-u11-rytiri-trutnov-eagles-praha-20230525-001.jpg

První zápas jsme začali na pálce jako hosté. Hra v poli byla jako vždy krásná (sem-tam nějaká chybka), soupeře jsme nechali bodovat až ve 3 směně 1 bodem. Na pálce to nebylo úplně podle našich představ, ale nakonec to byla zasloužená výhra 8:4 pro Rytíře.

Nadhoz: Matúš Taláb a Dominik Paták
Chytač: Filip Paták
Polaři: Kuba Rosulek, Adam B.Kodenko, Teo Vydra, Alber Iliev, Ondra Romančák, Jáchym Šimůnek, Honza Sedláček, Maty Dostál
Bodovali: Jáchym 1, Kuba 1, Dominik 2, Teo 2, Filip 1, Ondra 1, ostatní pomohli kamarádům bodovat.

Druhý zápas jsme začali jako domácí v poli s výhodou dohrávky. Soupeř začal hned zostra 4 body v první směně. Umistˇovali míčky mimo hráče, nedařilo se autovat a pálka našich kluků nic moc. Pak se hošani sebrali a rozjeli to v poslední a předposlední směně krásnými odpali. Nakonec prohra 8:11.

baseball-u11-rytiri-trutnov-eagles-praha-20230525-003.jpg

Nadhoz: Dominik Paták, Filip Paták, Albert Iliev
Chytači: Kuba Rosulek, Jáchym Šimůnek
Polaři: Matúš Taláb, Adam B.Kodenko, Teo Vydra,nOndra Romančák, Honza Sedláček, Maty Dostál
Bodovali: Honza 1, Jáchym 2, Dominik 1, Teo 2, Ondra 1, Matúš 1, ostatní opět pomohli kamarádům bodovat

Neštastné bylo trefení pálkaře (Maty Dostál), který statečně odešel na střídačku, ale do pole se už nevrátil.

Za mě pochvala nadhazovačům.

Tato skupina U11 je složená ze 7 jedenáctiletých a 5 desetiletých kluků. Pro ty mladší je to velmi složité jak v poli tak i na pálce. Ve své kategorii jim nadhazuje trenér, ale zde si už hadhazují sami. Hra je rychlejší a i složitější čtení nadhozů, správné pálení, hra na signál a tvrdý míček umí také potrápit. Proto se máme stále co učit a vylepšovat. Bylo to dlouhé a i únava se podepsala na konečném výsledku.
Trenéři: Pavel a Pavel,Olda a Market