Regionální U8 Jablonec nad Nisou, 8.5.2022

Malý baseballisté nezahálí.

V neděli 8. května se skupina sedmi statečných Rytířů vydala na svůj již druhý regionální turnaj kategorie U8, tentokrát v Jablonci nad Nisou. Ten první byl již 17. dubna v Pardubicích a z něj si přivezli konečné 3 místo, avšak žádné vítězství ve hře.

bassebal-u8-jablonec-052022-001.jpg

Zato v Jablonci to bylo úplně jinak. Kluci celý den předváděli skvělou hru, byli soustředění, plnili pokyny trenérů a celkově předváděli to nejlepší, co umí. A bylo to vidět, protože hned v prvním zápase proti domácím Blesk Jablonec sice prohráli 15:10, ale za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. V útoku, na pálce, předváděli krásné odpaly a v poli se jim dařilo běžce zastavovat na metách nebo dokonce „autovat“.

bassebal-u8-jablonec-052022-002.jpg

Po polední pauze jsme nastoupili do hry proti pardubickým Wayns a po vyrovnané hře nakonec zaslouženě zvítězili 15:12. V tomto zápase si dokonce někteří hráči vyzkoušeli pálit z tzv. nadhozu a dařilo se jim. Bodové skóre jasně ukazuje, že se dařilo jak v útoku, tak v obraně, a malí rytíři nakonec v dohrávce zápasu, kdy nastupovali na pálku za stavu 10:12, skóre otočili a vyhráli.

bassebal-u8-jablonec-052022-003.jpg

To ve třetí zápase už byla znát únava všech hráčů a koncentrace již pokulhávala. Přesto jsme si ale zahráli krásný zápas, ve kterém nás však Orli z Chocně porazili 15:3. Soupeř byl jednoznačně silnější na pálce, a protože jsme již nedokázali odpálit míčky do mezer, téměř 100% nás zastavovali hned na první metě. I to však ke sportu patří a každý zápas bereme jako cenou zkušenost.

bassebal-u8-jablonec-052022-004.jpg

Celkově však výkon mladých trutnovských rytířů hodnotíme kladně i z toho důvodu, že díky probíhající rekonstrukci hřiště (Red Field na Kryblici) jsme ještě netrénovali venku. To si uvědomujeme, a proto jsme se nyní domluvili, s softbalovým týmem HSM, a využíváme k tréninku jejich hřiště. Na nové hřiště se moc těšíme, zvelebujeme si ho formou brigád a připravujeme se na jeho „znovuotevření“. Již na konci května by se zde měli odehrát první regionální zápasy.

Sestava Rytířů Trutnov U8: Wolf, Karasulas, Nosek T., Ngo, Doubek, Kvarda R., Krčmář A.

Trenéři: Talábová V., Nosek O.