Rytíři si vysloužili pochvaly ze všech stran

ČBP U10 v Trutnově, 16.-18.září 2022

Od pátečních ranních hodin patřil trutnovský Red Field Českému baseballovému poháru kategorie U10. Původních 21 přihlášených týmů se těsně před začátkem ponížilo o Olympii Blansko, a tak se v Trutnově představilo 20 týmů rozdělených do 4 základních skupin.
Dlouhodobé přípravy baseballového areálu se vyplatily. Rodiče, děti, trenéři, ale především trutnovská firma Elektrocentrum Krkonoše (p. Miroslav Kruliš a jeho parta Karlů) odvedli vskutku grandiózní práci. Od prvních chvil domácí poslouchali samé chvály na připravenost takovéto akce. Pochvalu sklízelo nejen hřiště, ale i logistika dopravy a zajištění stravování v prostorách areálu a v blízkém okolí.

V pátečním dopoledni, pak jako bonus, mohli být účastníci svědky malé oslavy, a to slavnostního otevření zrekonstruovaného baseballového svatostánku Rytířů Trutnov za účasti zástupců Města Trutnova,  Baseballové a Softballové asociace a podporovatelů trutnovského baseballu.

Líté boje ve skupinách svědčily o skvělé připravenosti týmů na tuto akci. Po prvním dni se rozhodně nedalo tipovat na konečného vítěze, ale ani na osmičku týmů postupujících do play-off o titul pohárového mistra. Nedalo se ani typovat, zda počasí dovolí odehrát kompletní naplánovanou porci zápasů. Komisař i ředitel turnaje neustále zkoumali předpovědi počasí, aby mohli program smysluplně upravit. Naštěstí k úpravám došlo až v nedělním programu, které však nezasáhli osmičku nejlepších.

Domácí tým neměl nalosovánu úplně nejlehčí skupinu, ve které se potkal s Technikou Brno, Miners Kladno, Piranhas Beroun a Draky Brno. Se svými soupeři si však dokázal poradit, s výjimkou pozdějších vítězů - Draky Brno. V zápase s Draky Rytíři drželi stav 0:0 celé dvě třetiny utkání, ale po drobné chybě se Draci dostali na koně a připsali si vítězství 4:0.  Ve skupině pak došlo k největšímu překvapení, kdy Technika Brno uštědřila Drakům jedinou porážku v turnaji.

V nedělních závěrečných bojích si bohužel ve čtvrtfinále Rytíři Trutnov neporadili s Nuclears Třebíč, což je odsoudilo k bojům o 5. místo, které jim nakonec patří po vyhraném boji se Sokolem Hluboká nad Vltavou.
V první čtyřce se nakonec o medaile utkaly týmy Draci Brno, Cardion Hroši Brno, Třebíč Nuclears a Hippos Brno.

Úplné konečné pořadí pak vypadá takto:

1. Draci Brno
2. Cardion Hroši Brno
3. Třebíč Nuclears
4. Hippos Brno
5. Rytíři Trutnov 
5. Eagles Praha
7. Meadow BULLS Dolní Loučky
7. Sokol Hluboká
9. Technika Brno
10. SaBaT Praha
11. Kotlářka Praha
12. Waynes Pardubice
13. Arrows Ostrava
14. SaB Orli Choceň
15. Blesk Jablonec
16. Piranhas Beroun
17. Tempo Praha
18. HIT Opava
19. Ježci Jihlava
20. Miners Kladno

Každý tým si odnesl nějakou pozornost.
Ceny pro jednotlivce si odnesli:
Dominik Kliner – Nejlepší pálkař
Milan Navrátil – MVP (neužitečnější hráč)

Samozřejmě pochvala náleží i rozhodčím, kdy z 12 jich 6 bylo z domácího klubu, zapisovatelům, údržbářům plochy a uklízecí četě. V neposlední řadě lékařskému zajištění od Vyšší odborné školy zdravotnické, Střední zdravotnické školy a Obchodní akademie, Trutnov, pomocníkům ze Základní školy kpt. Jaroše. A také těm, kteří zajistili, že si každý tým odnesl drobné dárky z Krkonoš – KRNAP, Jordis - řemeslná čokoláda Hradec Králové, VOLKAFE Trutnov s.r.o a KASPER CZ s.r.o.
Některá utkání pak navíc můžete shlédnout i dodatečně na YouTubovém kanále Rytířů Trutnov.
Rytíři tajně doufají, že se všechny zúčastněné týmy budou rádi v budoucnosti vracet ke sportovním kláním, a že je přivítají příznivějším počasím, než které jim o tomto víkendu nachystal pan Krakonoš.

Fotografie a videa: