Rytíři Trutnov U7 na letošním 1. turnaji regionu v Kostelci nad Orlicí

V sobotu 13.4.2024 vyrazil nejmladší tým baseballistů z klubu Rytíři Trutnov (kategorie U7) na první ligový turnaj letošní sezóny do Kostelce nad Orlicí.

V prvním zápase se Rytíři střetli s Waynes Pardubice. I přes výbornou hru v poli, kdy se nám podařilo zahrát celkem 8 autů z možných 9 (což se v této kategorii zas tak často nevidí), jsme díky slabší 2. směně, kdy jsme v útoku vyprodukovali pouze 1 doběh a nechali se poměrně snadno 3x vyautovat na 1. metě, prohráli trošku smolně nejtěsnějším rozdílem 11:12.

baseball-u7-kostelec-nad-orlici-20240413-012.jpg

Ve druhém zápase jsme narazili na domácí tým Klackařů. Zkušenější a početnější hostitelský tým prokázal své kvality a vyhrál zaslouženě 13:4. I přes pálkařskou sílu domácích se ale malým Rytířům podařilo opět zahrát 7 autů, jen proti kvalitní obraně se nám nedařilo více skórovat.

Proti Orlíkům z Chocně si ale naši hráči trošku spravili chuť a mladému (i když početnějšímu) týmu uštědřili porážku 14:6. Rytíři se v útoku nenechávali autovat, ve většině směn získali plný počet bodů a naopak se jim dařilo konzistentně autovat soupeře a nenechávali ho skórovat.

V posledním zápase Rytíři vyzvali favority soutěže - Patrioty z Liberce. I když se nám podařilo za 2 směny zahrát v obraně i proti takto kvalitnímu soupeři 3 auty, v útoku nám toho soupeř mnoho nepovolil a výsledek 1:10 potvrdil papírové předpoklady.

baseball-u7-kostelec-nad-orlici-20240413-006.jpg

Na tom, kdo na jakém místě skončil a kdo turnaj vyhrál, úplně nezáleželo (i když výsledky turnaje se samozřejmě započítávají do výsledků letošního přeboru regionu Severozápad). Děti v této kategorii hrají hlavně pro radost ze hry a pro sbírání zkušeností a pro velkou část našeho týmu to byla první ostrá turnajová zkušenost s venkovním hřištěm, kde si hráči mohli vyzkoušet všechny baseballové dovednosti, co přes zimu trénovali v tělocvičně!
A nutno zmínit, že sestavu „turnajově ostřílenějších hráčů“ (Zdenda, Adámek a Vašík) skvěle doplnili „služebně mladší hráči“ (Matýsek, Tobík, Týnka a Evička - všichni kategorie U6), kteří se v zápasech rozhodně neztratili a předvedli spoustu pěkných odpalů i zákroků v poli, a to i přes to, že si většina z nich v Kostelci n. O. odbyla svou baseballovou venkovní turnajovou premiéru!
Sportu zdar a baseballu zvlášť!

 

Více foto ve fotogalerii >>

 
-----
Rytíři Trutnov - Waynes Pardubice     11:12
SK Klackaři Kostelec n./O. - Rytíři Trutnov     13:4
SaB Orli Choceň - Rytíři Trutnov     6:14
Rytíři Trutnov - Patriots Liberec     1:10