Rytíři v prvním halovém klání vybojovali stříbro ve Wroclawi

Výprava trutnovských Rytířů má za sebou první halový turnaj letošní zimy. Hráči kategorie U13 se na něj vydali do polské Wroclawi. Jelikož to nebylo poprvé, kdy se Wroclaw Cupu účastnili, věděli, do čeho jdou.

Ale... i tak byli zaskočeni nadhozy „ze stroje“, které v prvním zápase, v němž se právě Rytíři představili proti domácím Baronům. Míčky létaly „zatraceně“ rychle a jen málokterý pálkař ho dokázal trefit. A tak se zrodil výsledek 0:0.

Pořadatelé byli nuceni se zamyslet nad rychlostí „střílených“ balónů a ve druhém zápase již lehce zvolnili. I tak v celém průběhu dne měla navrch mašina a nadělovala jeden strikeout za druhým.

baseball-rytiri-wroclaw-2019.jpg

Ve druhém utkání rozpis nadělil Rytířům soupeře nejzdatnějšího, který měl evidentně proti stroji natrénováno a prokazoval to proti všem soupeřům po celý turnaj. Rytíři se bránili jako o život a byl to jeden z nevyrovnanějších zápasů Wroclaw Cupu. Boj až do posledního autu skončil lépe pro Demony Miejska Górka v poměru 2:4.

Dopoledne končilo dovednostní soutěží v přihrávkách týmů - běž a hoď. Rytíři předvedli neuvěřitelný výkon, kterým překvapili především sebe a soupeřům nadělili „parník“ a s přehledem vloženou soutěž ovládli.

Třetím soupeřem po tradičně řízkovém obědě, který pro týmy připravuje pořadatel, byla Śląska Akademia Baseballu U12. Nejmladší tým v turnaji, který proti Rytířům předváděl zákroky, které by v předchozích utkáních musel lupou pohledat. I přes tuhý odpor a řízkovou zátěž, se podařilo Rytířům zvítězit 2:0.

Druhou dovednostní soutěží v turnaji byl štafetový běh po metách, do kterého Rytíři nasadili šestku pěti nejmladších (ale šikovných) hráčů a jednoho nejstaršího „playera“. A opět z toho byl skvělý výkon a vítězství v této dovednostní soutěži.

Poslední utkání bylo derby Rytířů a pardubických Waynes. Rytířům se na pálce vydařila především jedna ze směn, kdy nasázeli nejvyšší počet možných doběhů (4) a v celém zápase pak slevili vítězství s výsledkem 5:0.

V celkovém součtu to trutnovským baseballistům „hodilo" druhé místo v pořadí. Rytíři si zapsali i tři účasti v All Stars turnaje, kam se prosadili Šimon Tuček, Samuel Minařík a Jakub Baláž.

Konečné pořadí:
1. Demony Miejska Górka
2. Rytíři Trutnov
3. Barons Wrocław
4. Waynes Pardubice
5. Śląska Akademia Baseballu U12

(rkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.rytíři–trutnov.cz