Super Cup 2019: Rytíři přivezli z Prahy pohár

Po úspěšné kvalifikaci, kterou trutnovští baseballisté do deseti let odehráli v Trutnově, se uplynulý víkend konal v Praze Zlatý Superpohár neboli Super Cup 2019. Tohoto turnaje, právem označovaného jako „Největší mezinárodní turnaj v coach-pitch baseballu pro děti do 10 let“, se účastní celkem 24 kvalifikovaných týmů (8 zahraničních) a trutnovští Rytíři s 13 bojovníky byli u toho!

supercup-2019-u10-01.jpg

V základní skupině C čekalo Rytíře celkem pět utkání, jejichž výsledky rozhodly o nasazení do finálových skupin a boje o poháry. V prvním utkání mladí Rytíři podlehli zkušenějšímu a hlavně méně nervóznímu národnímu výběru Maďarska (9. místo - červený pohár) v poměru 3:9. Přemotivovanost je někdy na škodu a v tomto utkání to byl bohužel rozhodující faktor v rytířský neprospěch.

Do druhého pátečního zápasu už vstoupily rytířské naděje klidnější a s přehledem zvítězily s týmem z Anglie (22. místo) 11:3.

supercup-2019-u10-02.jpg

Poslední boj v náročném dni odehráli Trutnovští proti celku Oilers Hodonín (7 místo). Tento zápas si zkušenější tým z Moravy pohlídal a hlavně díky dobré pálce zvítězil hladce 16:3. O situaci, která nastala v tomto zápase, se ovšem v zákulisí turnaje mluvilo v průběhu celého turnaje i po něm. Hodonín totiž porušil soutěžní řád, když do turnaje nasadil tři hráče, které si den před zahájením turnaje „nahostoval“ z Hrochů Brno (kteří se nedostali na soupisku „A“ týmu), pozdějšího vítěze Superpoháru. A bohužel rozhodnutí komisaře turnaje jim tento „podvůdek“ posvětilo. V dalším průběhu se sice zjistilo, že námitky Rytířů jsou oprávněné, leč na výsledky z turnaje to již vliv nemělo. Po prvním hracím dni tak měla „rytířata“ bilanci 1 vítězství a 2 porážky.

V prvním sobotním zápase čekal Rytíře soupeř z Ostravy - Arrows (17. místo - zelený pohár) a podle dosavadních výsledků to byl rozhodující boj o čtvrté místo ve skupině zaručující postup do „modré“ skupiny. Ve velice pohledném a bojovném utkání nakonec Rytíři dokázali zvítězit poměrem 10:8 a splnit si cíl - kýžený postup. Poslední utkání ve skupině už nemělo vliv na pořadí, a tak si mohli zahrát a pocítit kvality a sílu soupeře všichni. Hroši Brno (vítěz SuperCup 2019) od začátku nenechali nic náhodě a zvítězili 16:2.

supercup-2019-u10-03.jpg

Neděle, poslední hrací den, a před Rytíři byla poslední dvě utkání o umístění ve skupině o 13. - 16. místo. V prvním zápase čekal na Trutnov tým Slovenska (čtvrtý tým ze skupiny D). Rytíři upřednostnili možnost první pálky před dohrávkou a pěti body v první směně pochroumali sebevědomí soupeře a určili tak vývoj celého utkání. Konečné skóre 18:7 jest toho důkazem. Tímto vítězstvím si tak zajistili nejhůře 14. místo. Ale Rytíři chtěli víc!

V posledním utkání je čekal soupeř z Rakouska - Vienna Wanderers (vítěz utkání čtvrtých týmů ze skupin A a B). Trutnov opět vsadil na taktiku prvního útoku a i v tomto utkání to bylo rozhodnutí správné. Soupeře dobrou pálkou a obranou nepustili do skórování a zápas ovládli v poměru 12:3. Radost z konečného 13. místa a zisku modrého poháru byla zasloužená.

Součástí turnaje jako vždy byly i individuální disciplíny v hodu, odpalu, běhu po metách a souhře vnitřního pole. Ani v těchto dovednostech se Rytíři nenechali zahanbit a hlavně díky rychlé souhře vnitřního pole osadili krásné 12. místo.

supercup-2019-u10-04.jpg

Super Cup je kombinací turnaje a dovednostních disciplín, a tak v konečném zúčtování obsadili trutnovští baseballisté 12. místo. Více o turnaji čtěte ZDE.

Na tomto úspěchu se podíleli trenéři a asistenti: Jan Kyncl (hlavní trenér), Vendy Talábová, Roman Demuth, Ondřej Demuth a hráči: Anežka Jakwerthová, Tomáš Kyncl, Daniel Gegor, Vojtěch Minařík, Josef Taláb, David Bilíč, Hynek Halenár, Jan Pokorný, Daniel Rychlink, Marek Maděra, Štěpán Vondráček, Matyáš Demuth a Tomáš Dostál.

„Všem hráčům, trenérům, rodičům a fanouškům, kteří nás v tom úmorném horkém víkendu podporovali a zajišťovali servis týmu, posílají Rytíři obrovské poděkování. Ti všichni byli a jsou prostě skvělí,“ uvedl na závěr kouč Jan Kyncl.

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz