Trutnovští baseballoví kadeti ukončili sezonu

Kadeti Rytířů Trutnov odehráli v Jablonci nad Nisou poslední double této sezony. Oba týmy usilovaly o první místo tabulky. Domácímu Blesku stačilo vyhrát jeden zápas a bylo by jasno. Rytíři museli vyhrát oba zápasy a přestřílet soupeře o větší počet bodů.

První zápas se do toho trutnovští kadeti opřeli opravdu zodpovědně. Celý zápas ovládli jak v obraně, tak i v útoku na pálce. Výsledkem bylo vítězství poměrem 10:3. Hráčům z Jablonce se v utkání nevedlo a dostali strach, že jim Rytíři seberou prvenství v oblastní soutěži.

rytiri-trutnov-u15-2020-1.jpg

Do druhého zápasu nastoupil soupeř plně soustředěn a bylo to vidět i na výsledku po třech směnách, kdy Rytíři prohrávali 5:10. Trutnovští hráči se museli kousnout a začít hrát lépe. Soupeř nedostal žádnou příležitost ke stažení bodů, za to Rytíři dobíhali pro cenné body. Do konce zápasu zbyl Rytířům jen poslední útok na pálce. V dohrávce to vypadalo velmi nadějně. Před posledním autem bylo skóre 10:9 pro Blesk.

Sestava Rytířů U15:

Dominik Minařík, Adam Trýzna, Ondřej Demuth, Jakub Filip, Samuel Minařík, Petr Jaroš, Michal Filip, Ondřej Frejvald, Kryštof Šimůnek, Jakub Danihelka, Lukáš Michera, Josef Polena.
Do týmu ještě patří: Dominik Janko, Vítězslav Krejčí, Jakub Baláž, Šimon Tuček.
trenéři: Vladimír Minařík a Petra Jarošová.

Celý den se jednomu hráči v zadním poli z Blesku nedařilo chytit jediný míč. Při dvou autech soupeři stačilo zahrát jeden a vítězství měli v kapse. Přišel dlouhý odpal do zadního pole a letěl na smolného hráče z Jablonce. Ke vší smůle pro trutnovské Rytíře byl tento dlouhý odpal chycen ze vzduchu. Konečný stav zápasu 9:10 pro jablonecký Blesk.

rytiri-trutnov-u15-2020-2.jpg

Baseballovým kadetům Rytířů se celá sezona vydařila i na vzdory omezení trénování začátkem sezony díky covidu-19. Od konce května odehráli dvanáct zápasů se soupeři z Jablonce, Liberce i Chocně. Celková bilance je tedy 8 výher a 4 prohry. O jediný homerun letošní sezony se postaral hráč Dominik Minařík. Znamená to tedy, že si Rytíři Trutnov odnáší stříbrnou medaili. Teď kadety čeká několik posledních tréninků na Red fieldu, než je počasí zažene do haly, kde bude probíhat zimní příprava.

„Je pořád co zlepšovat, máme rezervy. Chceme přes zimu potrénovat fyzičku a zesílit,“ řekl nám trenér Vladimír Minařík. „Chceme, aby to hráče bavilo a přišlo k nám do klubu více zájemců o tento sport,“ dodala trenérka Petra Jarošová.

(bog, rkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: www.rytíři–trutnov.cz