Turnaj U7 – Kostelec nad Orlicí, 16. 4. 2017

Na svůj první letošní turnaj se v neděli vypravila nejmladší kategorie z rytířské družiny z Trutnova. Díky široké základně jsme mohli odjet v počtu 9 hráčů, 2 trenérů a velké skupině nadšených rodičů do Kostelce nad Orlicí. Zde se, hned vedle řeky Orlice, konal turnaj 5 týmů kategorie U7. Účastnily se ho týmy z Velkého Oseku (Baryba), Pardubic (Wayn´s), Kostelce (Klackaři), Trutnova (Rytíři), Žamberk (Meteors) a nedorazil tým z Jablonce (Blesk).

Čekaly nás tedy 3 zápasy, v kterých jsme sbírali zkušenosti, získávali body, pálili, běhali, fandili, ale hlavně jsme si to užívali.

20170416-kostelec-nad-orlici-u7.jpg

V prvním zápase jsme svedli bratro-vražedný souboj s Wayny a prohráli 3:5. Pro většinu hráčů to byl jejich úplně první basebalový zápas a všichni ho zvládli skvěle.

V druhém zápase se proti nám postavil domácí tým, který se nám jeví jako favorit letošního ročníku. V tomto zápase jsme mohli vidět několik pěkných zákroků v poli a odpaly za které by se nemuseli stydět ani starší hráči. Bohužel i zde jsme podlehli a to 1:9. I přes tento nevzhledně vypadající výsledek jsme museli naše hráče a hráčky chválit, jelikož hráli bez chyb. Jen soupeř byl lepší.

V třetím zápase to bylo úplně naopak. Tady Rytíři ukázaly svou sílu a odhodlání a porazili Barybu z Velkého Oseku 10:0. Většina hráčů si oběhla celé hřiště a sbírali body, všichni krásně pálili a hlavně si užívali baseball. Celá neděle tak byla zakončena přímo báječně.

Děkuji všem hráčům (Maty, Fanynka, Anežka, Andrejka, Ondra, Filip, Jáchym, Dominik a Vojta) za skvělé výkony i odhodlání a rodičům za trpělivost a nasazení.

Vendy T.