Úvodní kolo Pražské ligy U10 na Kotlářce, 9.4.2022

Start letošní venkovní sezóny pro kategorii U10 začal úvodním kolem Pražské ligy na Kotlářce. V sobotu 9.4.2022 jsme si tedy odskočili zahrát do Prahy. Do poslední chvíle nebylo jasné jestli se bude hrát, protože ještě v pátek pršelo a byla zima. Proto všichni doufali, že se počasí umoudří. Nakonec déšť ustál a tak se zápasy mohly odehrát. Hráči a trenéři byli natěšení na hru a na sportovní zážitky. Jen to počasí si s námi hrálo, bylo to jak na houpačce-déšť, vítr, kroupy a krásných 5°C. Ale naše kluky z Krkonoš ani takovéto počasí nezlomilo.
Rytíři sehráli celkem tři zápasy. 

baseball-u10-kotlarka-042022-002.jpg
Nejprve nastoupili proti Waynes Pardubice. Začínali jsme jako domácí tedy v poli. Kluci bránili jako o život a snažili se dělat rychlé auty a zastavovat soupeře před postupem na mety. Na pálce se dařily krásné odpaly a rychlým během získávat mety a také body. Nakonec Rytíři Trutnov porazili Waynes Pardubice 10:7.

baseball-u10-kotlarka-042022-003.jpg

Do dalšího zápasu jsme nastoupili proti Kotlářce Praha. Kluci byli z předchozí výhry namotivovaní a Kotlářky se nezalekli a lidově řečeno na ně vlítli. V okamžiku, kdy jsme měli obsazeny plné mety, tak se podařil Filipovi Patákovi vícemetový odpal – homerun.  Tímto jsme získali cenné body a kluci se uklidnili a zápas si užívali. V poli Rytíři bojovali o každý odpálený míč a předvedli hodně hezkých akcí s cílem soupeře vyautovat. Výsledek zápasu nakonec byl 10:2 ve prospěch Rytířů.

baseball-u10-kotlarka-042022-001.jpg

Poslední zápas byl opět proti Kotlářce Praha. Před tímto zápasem se ještě více ochladilo a přišla chumelenice a kroupy, za chvilku bylo hřiště bílé. Do tohoto zápasu jsme nastupovali jako útočící, tedy na pálce. Byla taková zima, že se hrálo v několika vrstvách i v pálících rukavičkách. Na lavičce byli Rytíři zabaleni v dekách a nikdo neodmítl horký čaj z termosek. Ten, ale bohužel za krátký čas dochází, ale i tak hraje se dál. Autuje se, boduje se a kluci se týmově povzbuzují, zpívají klubovou hymnu. Fungují jako stroje. Rodiče fandí, i když je každému zima, tak atmosféra byla prostě paráda. Konečné skóre: Kotlářka Praha - Rytíři Trutnov 0 :16

baseball-u10-kotlarka-042022-004.jpg

Hráči z line upu : Sedláček J., Paták D., Šimůnek J., Vydra T., Paták F., Rosulek J., Dostál M., Taláb M., Romančák O.

Musíme kluky a rodiče moc pochválit. Dále vedení klubu děkuje trenérům: Markétě a Oldovi Vydrovým a Pavlu Rosulkovi.

 

Další fotografie >>