Víkendová reprezentace regionu Severovýchod v podání trutnovských Rytířů

O víkendu 19.-21. května 2023 se vybraní hráči týmu Rytíři Trutnov zúčastnili prestižních celostátních turnajů Little League (LL U12) a Intermediate League (IL U14) ve Frýdku Místku a Brně. Trutnovský oddíl po náročných několikakolových výběrech reprezentovali v kategorii U12 – Jan Pokorný, Dominik Paták, Filip Paták, Teo Vydra a Matúš Taláb a v kategorii U14 – Tomáš Kyncl, Josef Taláb a Hynek Halenár.

V kategorii U12

tvořili tým hráči trutnovských Rytířů (5 hráčů), pardubických Waynes (5 hráčů) a choceňských Orlů (3 hráči) a to vše pod vedením pardubického Tomáše Rambouska.
Soutěže se účastnily tyto výběry: region Severozápad, region Jihozápad, region Severovýchod, region Jih a region Východ.
V pátek se sešli kluci na meeting a společně se byli podívat na první zápas Východ x Jihozápad. V sobotu se začalo za velmi chladného počasí (7°C) a neděle byla opak, krásný slunečný den (24°C).

První zápas Severozápad x Severovýchod prohra 7:0. Bylo to velmi vyrovnané a drama až do samého konce. 
Druhý zápas Východ x Severovýchod výhra 7:1. Tady se už dařilo pálit, bránit v poli a riskovat na metách. 
Třetí zápas Severovýchod x Jihozápad a výhra 11:4. Kluci už začali být sehraní (v rámci přípravy proběhly jen výběry a na týmovou souhru už nebyl čas). Čtvrtý zápas Severozápad x Severovýchod prohra 9:5. Za mě byl tento zápas nejzajímavější. V dohrávce 6 směny 2 auty skóre 9:0 se rázem povedlo bodovat a získat 5 bodů.
Kluci si tak vybojovali krásné 3 místo.

Pořadí v turnaji

  1. Region Jih
  2. Region Severozápad
  3. Region Severovýchod
  4. Region Jihozápad
  5. Region Východ

Pro kluky krásná zkušenost, noví kamarádi. Všímali si jich i z jiných klubů (ty jiné dresy regionu dost mátly), vyptávali se, za který tým v sezoně nastupují – velká pocta. Po zápase přišla i omluva od rozhodčího (upískl se v neprospěch Dominika Patáka) -krásné gesto. Ale i smutná hláška nejmenovaného soupeře, kluci od kontejnerů'', odměnou za ta nevhodná slova byla jejich porážka s námi. I s tímto vším se kluci perfektně poprali a vzorně reprezentovali oddíl, a i region Severovýchod.

V kategorii U14

reprezentovali region Severovýchod trutnovští Rytíři (3 hráči), jablonečtí Blesk (3 hráči), choceňští Orli (3 hráči), liberecký Patriots (1 hráč) a softbalové posily z pardubických Pasos (2 hráči) a to vše pod vedením choceňských trenérů: Kadrmas, Bříza a Cirfa.
Soutěže se stejně jako v mladší kategorii účastnily tyto regiony: Severozápad, Jihozápad, Jih, Severovýchod a Východ.
Zahajovacím zápasem celého turnaje byl zápas mezi naším regionem Severovýchod a regionem Severozápad, který reprezentovali hráči ze Sokolu Hluboká, Domažlic a Plzně. Vstup do turnaje se vydařil a po vítězství 10:1 panovala v týmu skvělá nálada. Díky této výhře nás v sobotu v poledne čekal těžký zápas se silným regionem Jih (Brno, Blansko, Třebíč), který Severovýchod, i přes slibný začátek (až do třetí směny byl stav 0:0), prohrál nedůstojným výsledkem 6:21. I přes prohru se v týmu stále držela bojovná nálada a odhodlání vyhrát další zápas.

baseball-little-league-u14-2023-001.jpg

Poslední zápas, proti regionu Severozápad (Praha a okolí), nás mohl poslat do finále, avšak to se nepovedlo, a skončili jsme nakonec na krásném 3. místně. Avšak zápas, který trval téměř 2,5 hodiny, byl velmi vyrovnaný a nebylo nouze o vyhrocené situace, krásné zákroky, ale i chyby. Konečné skóre 20:10 pro pražský výběr. Právě region Severozápad byl nakonec celkovým vítězem turnaje, a tak i náš zápas s nimi byl velkou školou a následná pochvala od soupeře cituji: „To jste nás tedy pěkně potrápili a vůbec to nebylo jednoduché“ nás potěšila.

Celkové pořadí:

  1. Region Severozápad
  2. Region Jih
  3. Region Severovýchod
  4. Region Jihozápad
  5. Region Východ

Další foto ve fotogalerii >>