Žákovský baseballový turnaj Super Cup kategorie U10 v Hluboké nad Vltavou

Tento víkend (3.6.-5.6.2022) se naši Rytíři Trutnov zúčastnili prestižního turnaje Super Cup v Hluboké nad Vltavou.
Celkem tu soupeřilo 24 týmů z 8 evropských zemí (Slovensko, Rakousko, Německo, Maďarsko, Litva, Velká Británie, Španělsko a Česká Republika).
Odehrálo se 80 zápasů a 400 hráčů, nespočet dobrovolníků + pořadatelů a mnoho fanoušků.

baseball-u10-supercup-2022-hluboka-nad-vltavou-003.jpg

Kluci hráli zajímavé zápasy 4 x výhra, 3 x prohra, 3 ve skupině a nakonec z toho klaplo krásné celkové 10 místo + 13 místo v Masters = 11 místo v obou.

Hráči z Line Up: Dominik Paták, Filip Paták, Teodor Vydra, Matúš Taláb, Matyáš Dostál, Jan Sedláček, Adam Sedláček, Jáchym Šimůnek, Jakub Rosulek, Ondřej Romančák, Albert Iliev, Adam Blanko Kodenko

baseball-u10-supercup-2022-hluboka-nad-vltavou-002.jpg

Výsledky:

- Rytíři Trutnov x Arrows Ostrava 8:4
- Slovensko x Rytíři Trutnov 0:15
- Rytíři Trutnov x Tempo Praha 5:20
- Maďarsko x Rytíři Trutnov 6:13
- Draci Brno x Rytíři Trutnov 12:4
- Litva x Rytíři Trutnov 4:17
- Hippos Brno x Rytíři Trutnov 5:4

Masters: 

- Hod - Paták F., Rosulek K., Vydra T.
- Běh - Romančák O., Paták D., Taláb M.
- Odpal - Šimůnek J., Sedláček J., Iliev A.
- Souhra - Rosulek K. - Paták F. - Paták D. - Romančák O. - Vydra T. - Taláb M.

baseball-u10-supercup-2022-hluboka-nad-vltavou-001.jpg

Kluci hráli pěkný baseball i přes chybky udělali pěkné auty. Kuba Rosůlek - chycený luft na sedmičce a příhoz na první metu, Teo těžké míče chytané na třetí metě - příhoz na první metu, Filip 2x homerun, Matúš několik krádeží, Ondra rychlý hráč v zadním poli. Všichni ostatní hráči na pálce bodovali (někdo i 10 bodů - Dominik ).

Někdy nám výhra utekla o bod v dohrávce a jindy nám došly síly na pálce, silnější soupeře jsme potrápili a výhru nedostali zadarmo. Profesionalita výběrových týmů byla velmi znát a proto se máme stále co učit. Kluci byli perfektní fandící tým, podporovali a povzbuzovali se.

Svého desetiletého syna Milana (za katalánský výběr) přiletěli podpořit známá kolumbijská zpěvačka Shakira a její přítel Gerarde Piguè ze španělské fotbalové reprezentace FC Barcelona. Celý turnaj měl prestižní a profesionální atmosféru, ukázkový ceremoniál, vyhlášení, přehlídku dresů a v neposlední řadě super baseballových zápasů a výkonů. Nejen pro kluky i pro nás trenéry spoustu zážitků. Rodiče se nám postarali o super servis (kluci hráli každý den v čistém) a byli hlasití fanoušci.

Trenéři: Vydra Olda, Markéta Vydrová, Pavel Rosulek, Jaroslav Sikora

Všem bych chtěla poděkovat.

Vydrová Markéta